Detia
Näitan kõiki 4 tulemust
Muti lõhnakuulid Detia 130g
Muti lõhnakuulid Detia on mugav vahend, et tõrjuda mutte koduaedes ja peenramaal.
KASUTAMINE
Kasutamiseks pane 1 kuul labidaga pinnasesse tehtud lõhesse ja aja kinni. Ära pane otse mutikäiku. Jaga kuulid üle kogu kaitstava ala nii, et need on üksteisest 1m kaugusel (toimeala: 1 kuul/1 m3). Tasanda mutimullahunnikud. Muttide sissetungi ennetamiseks raja 3m laiune barjäär ümber kaitstava ala – pane kuulid pinnasesse kolme ritta nii, et kuulide omavaheline kaugus on 1m. Keskmises reas aseta kuulid 0,5m kaugusele üksteisest. Nii moodustub barjäär, millest mutid läbi ei tungi. Toime põhineb muttide väga heal lõhnatundlikkusel – vahendi lõhn peletab mutid kindlalt eemale. Sule toos pärast kasutamist tihedalt kaanega, et toimeaine ei saaks lenduda.
Vesirotilõks Detia metallist
Vesirotilõks Detia metallist on väga hea mutilõks.
Avada kõik avastatud vesiroti käigud 15-20cm pikkuselt. 2 tundi hiljem kontrollida kõik avatud käigud üle. Kui üks või enam käiku on uuesti täis aetud, siis asub selles käigus vesirott. Need käigud avada uuesti ning paigaldada püünis jooniste kohaselt. Kõik avad tuleb katta kinni, et avatud käiku ei paistaks valgust. Vesiroti söödana soovitame kasutada porgandit, kartulit, sellerit ja teisi köögivilju. Püünis seada üles kinnastes, sest inimese lõhn tekitab rotil umbusaldust.
Mutilõks Garda 2tk/pakis
Metallist kvaliteetlõks. Vasekarva. Muttide, vesirottide jt. põllunäriliste püüdmiseks. Leidke käigud, mida aktiivselt kasutatakse. Selleks ajage mullahunnikud laiali ja avage käigud 15-20cm pikkuselt. Kasutusel olevad käigud parandatakse 1-2 päeva jooksul. Paigaldage lõksud (kinnastatud käega) vastavalt joonisele. Söödaks kasutada muttidele konksu otsa pistetud vihmaussi, vesirotile porgandit, kartulit, jne. Avaus sulgeda tellise või vineeritükiga ning vähese mullaga, et päevavalgus ei paistaks käiku.
KASUTAMINE
Ettevalmistuseks tuleb leida peakäigud, mida aktiivselt kasutatakse. Nendeks võivad olla enam-vähem sirgelt jooksvad käigud mõne meetri ulatuses, kahe mullahunniku või käikude süsteemi vahel olevad käigud (asualad paiknevad sageli lapiti), piki aedu, vundamente või muid piirdeid jooksvad käigud. Selleks, et teha kindlaks, kas käigud on kasutusel, torgata käigu seintesse sõrmedega augud ja märgistada need kohad. Mutimullahunnikud ajada laiali. Kasutusel olevad käigud parandab mutt ühe-kahe päeva jooksul, taastades hunnikud.
Lõksu paigaldamine:
– kaevata käik lahti. Kõige lihtsam on leida käike, alustades mutimullahunnikust.
– vinnastada lõksud ja lükka lõksud sügavale käiku, 2 lõksu püüdmisavadega erinevas suunas
– jälgida, et lõks oleks horisontaalselt (tagumine ots võib jääda veidi kõrgemale). Fikseeri tagumisest otsast puupulgaga.
Kontrollida lõksu 1-2 kord päevas. Kui hiljemalt järgmiseks hommikuks jooksul pole mutt lõksu langenud, paigutada lõksud teise kohta.